وبلاگicon
عطاری - طب سنتی - زالو درمانی - گیاهان دارویی - گیاه درمانی
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

عطاری - طب سنتی - زالو درمانی - گیاهان دارویی - گیاه درمانی
به رسمی ترین سایت طب سنتی ایران خوش آمدید 
سایت رسمی طب سنتی
لینک های مفید

رفع کشیدگی از عضلات سرینی (قسمت اول)

رفع کشیدگی از عضلات سرینیWWW.021DR.COM

رفع کشیدگی از عضلات سرینی (قسمت اول)

WWW.021DR.COM


ماهیچه‌های سرینی که در محدوده لگن قرار دارند گاهی پس از دویدن و پریدن‌های طولانی‌مدت دچار کشیدگی یا گرفتگی می‌شوند.

به عنوان مثال دوندگان دو با مانع از جمله افرادی هستند که بیشتر در معرض چنین آسیبی قرار دارند. گرفتگی این عضلات باعث درد در ناحیه باسن بخصوص هنگام نشستن یا بالا و پایین رفتن از پله‌ها می‌شود.

برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی باید قبل از شروع فعالیت از حرکات کششی و گرم کردن عضلات استفاده کنید. حرکات زیر علاوه بر تقویت و شکل‌دهی این عضلات از بروز گرفتگی در هنگام فعالیت پیشگیری می‌کنند.


حرکت اول: رو به سمت در بایستید و یک سر کش ورزشی را دور مچ پای خود بسته و سر دیگر آن را لای در محکم کنید. پای خود را بدون خم کردن به سمت عقب حرکت دهید. دقت داشته باشید که هنگام انجام این حرکت نباید بدن‌تان را به سمت جلو خم کنید. این حرکت را 3 نوبت و در هر نوبت 10 بار تکرار کنید.


حرکت دوم: به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهایتان را دراز کنید. یکی از زانوهای خود را به سینه نزدیک کنید و با دست‌ها پشت ران را بگیرید. زانو را به کمک دست‌ها به سمت سینه بکشید تا جایی که کشش را در عضلات سرینی احساس کنید. 15 تا 30 ثانیه در همین حالت بمانید و سپس به حالت اولیه برگردید. این حرکت را 3 بار در هر طرف تکرار کنید.


حرکت سوم: به پشت دراز بکشید، زانوهایتان را خم کنید و مچ یکی از پاها را روی زانوی پای دیگر قرار دهید. ران پای پایینی را بگیرید و زانو را به سمت سینه بکشید. در این حالت باید کشش را در ناحیه باسن و قسمت خارجی مفصل ران پای بالایی احساس کنید. 15 تا 30 ثانیه در همین وضعیت بمانید. این حرکت را 3 بار تکرار کنید.


WWW.021DR.COM

.: سایت رسمی طب سنتی . :.

پشتیبانی آنلاین
----پشتیبانی آنلاین با یاهو-- ---->آی دی ما در یاهو darooosaz
صفحات سایت
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 4039637

ابزار پرش به بالا